Santykiai nėra svarbiau nei aš

Gyvenime yra vienas dalykas svarbiau nei aš – mano vaikai. Stiuardesės moko, kad pradžioje svarbu pasirūpinti deguonimi sau, o tik tada užmauti kaukę vaikui. Jie yra svarbiau. Maunu sau kaukę su mintim, kad to reikia jiems.

Santykiai su kitais nėra svarbiau nei aš. Jokie santykiai. Meilė yra sunkus darbas, šeima yra sunkus darbas, darbas yra sunkus darbas, nebent jį labai myli (žr. kas yra meilė) – sako mums gyvenimo protintojai. Įsimylėjot? Kaip smagu, bet praeis. O vėliau dirbsit. Nes reikės taikytis, šlifuoti kampus. Suksis kvadratas ir trikampis vienas į kitą tol, kol abu taps apskritimais. Toks gyvenimas – darbo neįdėsi, duonos neturėsi. Santykiai juk apie tai, ar ne? Imam du dėmenis ir dalinam. Kol dalinasi. Tai vadinama santykiu. Arba dalyba. Savęs.

Padėsi save į šoną ir dirbsi dėl santykių. Ir maisto. Gal net abu dirbsit. Pradžioj. Nors dažnai jei vienas linkęs patinginiaut, tai kitas dirbs ir dalins už du. Jei antras turi bent kiek sąžinės, vaizduos, kad irgi dirba. Kol vienas suplūkęs varo, kitas tikrina ar anas pakankamai gerai darbuojas. Būna ir taip, kad ilgainiui tingesnis nebesislepia – prižiūri darbą ir nuoširdžiai paprotina pirštu baksėdamas į šalia plušančius kaimynus ar draugus kaip nuostabų santykių modelį. Nes santykiai tai darbas. Su savim ir su kitu. Su kitu dirbt smagiau, nes neskauda ir galima nemeluoti. Bet galų gale ateina laikas, kai ir pirmas nustoja dirbti. Nedirba nė vienas, bet abu vaizduoja, kad dirba. Ir tą abu žino. Maisto susiranda kas sau, kokį slaptą bendrakeleivį su kuriuo šlifuoti ir dalinti nieko nereikia. Tada kaimynams ir draugams labai pavydu – tokie gražūs santykiai – svajonių pora tiesiog.

Reikėjo laiko, mėlynių ir kaulų lužių, kad suprasčiau, kad santykiai nėra svarbiau nei aš. Esu aš ir šalia yra santykiai. Jei pasitiesi save kaip durų kilimėlį vardan santykių, tik laiko klausimas kada į tave kitas nusišluostys savo šūdinus batus. Ir jei esi ne guminis, o mikštas, švelnus, rankų darbo natūralaus pluošto kilimėlis, smirdėsi. Nes įsigeria, lengvai nenusivalo ir lieka labai ilgam.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s